האהבה פנים רבות לה, פוליאמורים היא תופעה הולכת וגדלה

05/10/2021

אם היו מספרים לסבתא שלי כשהיא הייתה בת 20 שהיא יכולה וזה בסדר שיהיו לה שני בני זוג או יותר באותו זמן היא הייתה כנראה מתעלפת לרגע… איזה מזל שאנחנו חיים ב2021 ומשנה לשנה הגדרות הזוגיות, המותר והאסור הולכות ומשתנות, מתפתחות ומשתפרות והחברה מתחילה למתוח את גבולות המוסכמות המקובלות ומגדילה להכיל ולקבל יותר שינויים ואפשרויות- כזו היא פוליאמוריה 

נכון להגיד כי עדיין יש הורים, אחים דודים ושכנים שלא יראו בעין יפה (לפחות בהתחלה) מערכות יחסים שונות ממה שהם מכירים, ועדיין, אם תשאלו אותי ככל שנחשפים יותר לומדים לקבל ולהכיל. 

בישראל תוכלו למצוא מספר הולך וגדל של נשים וגברים המכנים עצמם פוליאמורים על כל המשתמע מכך. 

הפוליאמורה היא לא רק כיצד תנהלו את הקשרים הרומנטיים שלכם, היא דרך חיים ותפישה, לפיה ניתן להכיל מספר אהבות באותו זמן. האמונה הרווחת בנושא זה היא שהאהבה לא חייבת להיות רק מינית או פיזית, אלא בעיקר נפשית. כך יכול להוייצר מצב שבו אדם יאהב אישה באופן אחד ואישה אחרת באופן שונה. 

הסוד הוא בניסוח

אם תשאלו אנשים מסוימים, בעיקר מונוגמיים, מהי פוליאמוריה יש שיחשבו כי מדובר במערכת קשרים מיניים ללא זוגיות מוגדרת עם מספר רב של משתתפים, יש שיחשבו כי מדובר בדרך מודרנית לבגוד (ואפשר להגיד קלה יותר). אך נו לדעת במהלך השנים כי פוליאמוריה היא הרבה יותר מזה. 

כאשר אדם פוליאמורי משתף עם סביבתו את נטיתו לקשרים רומנטים מרובים ויכולתו להכיל יותר מזוגיות אחת דומיננטית יש לכך ערך רב. פוליאמורה היא דבר חשוב וגדול בעינינו, יש בה קסם וגדלות, היכולת לתת כלכך הרבה אהבה, להכיל כל כך הרבה אהבה מעצימה ומשפרת אותנו כבני אדם וחברה. וכן, אם תשאלו אותנו, בגידה לרוב קורית בדיוק מפני שהאדם ״הבוגד״ אינו חופשי לאהוב כפי שהיה רוצה, או מרגיש תקוע במערכת היחסים הקיימת. דווקא פתיחת מערכת היחסים יכולה לעזור מאוד לאנשים להבין מה הם באמת רוצים.

אז מה עושים?

מכיון שפוליאמוריה עדיין נחשבת שסוג של טאבו בחברה המונוגמית, ויש שרואים אותה בעין לא יפה, חשוב למצוא מקום שמתאים לסוג אהבה זו, כמו אתר היכרויות לפוליאמורים. פולידייט הוא בהחלט מקום נהדר למצוא אנשים פוליאמורים המחפשים זוגיות נוספת, ורוצים להרחיב את החיים שלהם. פולי דייט מאגד בתוכו אנשים מכל רחבי הקהילה, ומסנן אנשים שאינם מתאימים לאתר. תהיו בטוחים שבפולידייט תמצאו רק אנשים פוליאמוריים אמיתיים. 

חזרה למגזין
טעינה
טעינה