הכרויות לפוליאמורים- איך לשמר את מערכת היחסים הקיימת

08/05/2022

הבחירה בפתיחת מערכת היחסים שלכם ומעבר לזוגיות פתוחה, היא לא החלטה שבאה בקלות ראש, לא משנה מאיפה היא עלתה- בין אם אתם העלתם את ההצעה או הפרטנר, עליכם לדבר בפתיחות ולהסביר מדוע אתם מעוניינים בכך. בין כה וכה, ככל הנראה שתתקלו בקשיים שעליכם למצוא להם פיתרון. הנה כמה טיפים לשמור על הקיים אך גם להנות במערכת היחסים הפוליאמורית שלכם.

תקדישו מחשבה וזמן

נכון, החלטתם להתחיל מערכת יחסים פתוחה, אבל חשוב להקדיש גם זמן למערכת היחסים הקיימת, שהרי אם לא הייתם רוצים לשמר את מערכת יחסים זו, סביר להניח שכבר הייתם נפרדים. כמובן שמערכת יחסים פוליאמורית אינה נובעת מרצון לבגוד בפרטנר, אלא לספק עוד צורך פנימי שהם לא יכולים לספק בעצמם, ולכן אתם מעוניינים לפתוח את מערכת היחסים, אבל אין זה אומר שמערכת היחסים הראשית שלכם לא משמעותית, וכדאי להראות את זה!

על מנת להראות שהפרטנר הקיים עדיין חשוב לכם ואפשר להביא להם מתנות קטנות כמו משלוח עציצים, אריזת שוקולד נחמדה או כל מתנה קטנה ומפנקת שתגרום לאושר אצל הפרטנר שלכם. אנו גם מציעים לקבוע זמן קצוב במשך השבוע שבו תוכלו לבלות עם הפרטנר שלכם זמן איכות לבד. כך למשל, אפשר לקבוע שבסוף השבוע הזה תצאו לטיול או במהלך השבוע תערכו ערב בבית בלי ילדים ובלי הפרעות. קביעת לוח זמנים מסודר יסייע לכם לשמור על הזוגיות, גם כאשר תהיו עם בני זוג אחרים. 

כנות ופתיחות

אמנם מערכת יחסים פתוחה נשמעת כדבר מהנה מאוד, אך היא גם דורשת הרבה מאוד כנות מצד שני בני הזוג. זכרו כי בתוך זמן לא רב, תראו כבר את הפרטנר שלכם עם בני זוג אחרים. בשלב זה יכולים לעלות חששות ומחשבות שמע מערכת יחסים שלכם לא תחזיק מעמד והם יתאהבו באנשים שונים, דבר שיובל לפרידה בסופו של דבר. לכן, רצוי לשמור על פתיחות ולדבר על הרגשות והאירועים שיכולים להפריע לכם. לדוגמא, אם תראו פתאום את בן/בת הזוג שלכם הולכים ברחוב עם פרטנר חדש או שתשמעו שהם יוצאים לדייט. הקנאה עלולה להרים ראש, אך אם תדברו על כך מראש, ותזכרו שאתם עדיין אהובים, הבעיה תיפתר. 

אמנם כנות ופתיחות נשמעים כמו משהו מובן מאליו במערכת יחסים, אך תתפלאו, יש אנשים שקשה להם להיות כנים במאה אחוז ולדבר על הרגשות שלכם. אם גם אתם כאלה, ולא מסוגלים לעשות זאת, תוכלו ללכת לאנשי מקצוע מומחים בנושא. רק כך תוכלו להיות בטוחים שמערכת היחסים שלכם חזקה ועמידה. 

לסיכום, למרות שלעיתים קשה להאמין, יחסים פתוחים הם עדיין מערכת יחסים לכל דבר, וכמו כל מערכת יחסים קיימת צריך להשקיע ולטפח אותה כל יום. במידה ותצליחו לשמור על כנות, פתיחות וקרבה באמצעות הקדשת זמן ומחשבה לפרטנר שלכם, תוכלו לצאת מחוזקים גם למערכות יחסים חדשות. למעשה, מדובר בערך בעל חשיבות עליונה גם במערכות יחסים חדשות, שכן אם תצליחו לפתח את מערכת היחסים הראשית שלכם, תוכלו להיות פתוחים גם במערכות היחסים החדשות שתתחילו במעבר ליחסים פתוחים. 

חזרה למגזין
טעינה
טעינה