מיתוסים ופוליאמוריה

05/07/2021

למרות שהעולם בהחלט נפתח בשנים האחרונות לזוגיות שונה, נראה כי עדיין פוליאמוריה נותרת בחשיכה, כך אנשים לא על מה מדובר. כך נוצר מצב שבו \לרוב תצטרכו להסביר את עצמכם לא פעם ולא פעמיים על מנת שיבינו את כוונתכם. במיוחד בשביל זה, היכנו לכם את המיתוסים הנפוצים ביותר בנוגע לזוגיות פוליאמורית וכיצד כדאי לכם להגיב,

קנאה

"אתם לא מקנאים בבן/בת הזוג? לא מפריע לכם לראות את אותם עם אנשים אחרים?". זוהי בהחלט שאלה נפוצה שעולה לא פעם בקרב מונוגמיים. עליכם להסביר כי מדובר במערכת יחסים אוהבת ותומכת, ולמעשה אתם מפרגנים לבן/בת הזוג על הקשר החדש! בסופו של דבר, נקודת המוצא היא פשוטה – אנחנו לא קובעים כיצד נרגיש, אבל אנחנו אחראים לדרך שבה אנחנו מתנהלים עם התחושות האלו.

עדיף להיפרד

מונוגמיים לרוב נוטים לפקפק בעצם מערכת היחסים מאחר והיא מערכת יחסים פתוחה. לא פעם הם ישאלו האם זוגיות שלכם חזקה מספיק, או שאולי עדיף בכלל להיפרד ולצאת עם אנשים אחרים. דווקא במובן הזה, מערכת היחסים שלכם חזקה יותר מאשר מערכת יחסים מונגמית! למעשה, עצם זה שבחרתם לפחות את היחסים ביניכם לאנשים אחרים רק מראה כמה אתם מאמינים אחד בשני. הסבירו לשואלים כי מדובר ברצון של שני הצדדים לפתוח את היחסים לאנשים חדשים, מה שאפילו מחזק את הקשר הזוגי.

בגידה

אנשים רבים נוטים לקשר בין פתיחת הזוגיות לבין בגידה, אך גם פה יש לשים לב להבדלים בין השנים. בעוד מערכת יחסים פוליאמורית היא בהסכמת שני הצדדים, בגידה היא תהליך שבו אחד מבני הזוג מחליט/ה שמערכת היחסים הנוכחית אינה מתאימה לו/לה ומחפשים ריגושים חדשים. לרוב, בגידה מלווה בשקרים, הסתרה של הקשר ובושה. זאת בניגוד למערכת יחסים פוליאמורית הנותנת מקום לשני הצדדים לחקור את עצמם ומה הם אוהבים, דברים שלא יכלו לעשות בהכרח עם בן/בת הזוג הנוכחי.

הכל בשביל סקס

מיתוס נוסף ומוכר בנוגע למערכות יחסים פוליאמוריות הוא שזה נעשה בעיקר בשביל הסיפוק המיני של אחד משני בני הזוג ולא בגלל אהבה. נכון, ייתכן שאחד מבני הזוג אינו מספק מינית את הצד השני, אך אין זה אומר שהמערכת הזוגית שלהם לא יציבה בהרבה מובנים אחרים- בעיקר רגשיים.

אהבה למכביר

לסיכום, פוליאמורה היא נושא מורכב, וייתכן ויקחו שנים רבות עד שאנשים (בעיקר מונוגמיים) יבינו לעומק את מערכת היחסים הזו. עד אז, מקווים שנתנו לכם מספר כלים כיצד להתמודד עם שאלות שמופנות אליכם. תמשיכו לאהוב בדרך שלכם!

חזרה למגזין
טעינה
טעינה