“הרגשתי שהחיים בבית סוגרים עליי, ואני יודעת שאני לא היחידה" פולי דייט

04/11/2020

תחילת הזוגיות של איילת ותום*, זוג בשנות השלושים המאוחרות לחייהם, הוא לכאורה אותו סיפור אהבה ששמענו ללא הרף: היא עשתה לו לייק באתר הכרויות. הם התחילו לדבר, ובלי לשים לב השיחה התארכה אל תוך הלילה. הם היו פשוט חייבים להיפגש וכשהם נפגשו בבית הקפה לראשונה- עפו ניצוצות לכל עבר. 

כשהם חזרו הביתה, הרבה אחרי שבית הקפה נסגר והילדים כבר נרדמו, הם התיישבו על הספה וסיפרו לבני הזוג שלהם- אליהם הם נשואים בחוק, על הדייט הנפלא שהיה להם. 

פוליאמוריה- לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה? 

איילת ותום הם פוליאמורים. אם לא שמעתם את המושג הזה- אל דאגה, אתם לא היחידים. פוליאמוריה היא טרנד חדש שסוחף את ארצות המערב ולאחרונה גם את ישראל. מדובר כאן על הרעיון המהפכני שבני אדם יכולים להתאהב מספר פעמים במהלך חייהם, ויכולים לאהוב מספר בני זוג בו זמנית (פולי, אהבה להסביר מה זה ביוונית). האהבה הפוליאמורית אם כן, היא בור כמעט-ללא-תחתית, השואף להתמלא בעוד ועוד חוויות, רגשות ואינטימיות עם אנשים שונים משלל הקשת האנושית.

תחשבו על זה, ההתנהגות של איילת ותום היא דווקא דיי הגיונית. כל החיים מלמדים אותנו שאהבה יש רק אחת, אבל אם אהבה זה דבר כל כך מושלם ויפה- מדוע שלא נאהב יותר אנשים? האם האהבה לבן הזוג צריכה תמיד להיות מלווה בקנאות ורכושנות כלפיו? 

החופש לאהוב

כמובן, פוליאמוריה לא מתאימה לכולם. כששאלנו את איילת למי לדעתה האתר מתאים היא ענתה כי- "אני מרגישה שרוב הגברים שאני פוגשת באתר "פולידייט", אתר ההכרויות הישראלי לפוליאמורים, הם אנשים פתוחים ומשוחררים. להיות בן אדם פתוח באופי לא קשור למקום ממנו הגעת. זו ההרגשה שהמסגרת סוגרת עלייך, החיים בבית. אני לא היחידה. זה או אנשים שתמיד היו ה"שונים", ה"פריקים" או אנשים שתמיד הלכו בתלם ולקראת סוף שנות השלושים שלהם התחילו את ה"מרד" שלהם בכל מה שהם מכירים, כי הם גילו שהם לא מאושרים על פי תבניות. יש כאלו שמחליפים מקצוע, ויש כאלו הפונים לפוליאמוריה כאידיאולוגיה של ממש, הדוגלת בחופש". 

-ומה עם בנות ובני הזוג?

"כמובן, בנות הזוג הן תמיד מעורבות. אם הן לא יודעות ממערכת היחסים- אז זה נחשב בגידה ולא פוליאמוריה. פוליאמורים הם לא בוגדים או לא מוסריים, להפך. בגלל שהקונספט הזה כל כך חדשני ואוונגרדי חשוב שזוגות פוליאמורים שהתחילו מונוגמיים (כלומר, בלעדיים) ידברו על כל פיפס של קנאה או כל תחושה אחרת שצצה להם. אנחנו קוראים לזה "דיבור פתוח". זה עושה דברים מדהימים בלי קשר לפוליאמוריה". 

פולי דייט- הבית של הפוליאמוריה בישראל

אתר ההכרויות החדש "פולי דייט" נולד על מנת לענות על הצורך הארצי בפלטפורמת הכרויות המיועדת לפוליאמורים. יש לנו אתר ואפליקציה שהם חינמיים לחלוטין. אתם מוזמנים להתרשם מהאתר וממגוון הכתבות המופיעות אצלנו במגזין. ההרשמה היא קלילה ומהירה והאתר נוח למשתמש. כמו כן, הפרופילים עוברים סינון קפדני והאתר כולו מנותר ומנוהל על ידי צוות מומחים. 

למה אתם מחכים? החופש קורא לכם. להרשמה, לחצו כאן. 

חזרה למגזין
טעינה
טעינה